Najem okazjonalny lokalu mieszkalnego. Eksmisja najemcy przez właściciela nieruchomości. Prawa i obowiązki lokatorów mieszkań. Ceny najmu mieszkań i lokali. nieruchomości, mieszkania konin, domy, mieszkania w koninie, działki, grunty, lokale konin, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Konin Mieszkania Lokale

nieruchomości domy w budownictwie

Mostek termiczny - Miejsce lub punkt w przegrodzie o izolacyjności termicznej słabszej niż pozostała część przegrody, jest miejscem ucieczki ciepła z pomieszczenia. Mostek termiczny często powstaje na styku dwóch różnych materiałów budowlanych lub w miejscu łączenia się dwóch prostopadłych przegród.

finanse: mieszkanie, dom

Pożyczka - Pożyczka to środki udostępniane pożyczkobiorcy na dowolny cel. Pożyczek mogą udzielać zarówno banki, instytucje finansowe, a także osoby prywatne.

ubezpieczenia: mieszkania

Przejęcie opłacania składki - Zgodnie z warunkami umowy, zakład ubezpieczeń przejmuje obowiązek opłacania składek od momentu zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego do końca okresu ubezpieczenia.

Najem okazjonalny lokalu mieszkalnego

Przepisy ustawy przewidują szczególny tryb najmu zwany najmem okazjonalnym, jednak aby zawrzeć umowę w tym trybie wynajmujący musi być osobą fizyczną i nie może prowadzić działalności gospodarczej w zakresie wynajmowania lokali. Umowa taka musi mieć formę pisemną i być zawarta na czas oznaczony, nie dłuższy jednak niż 10 lat, a właściciel ma obowiązek zgłoszenia zawarcia umowy naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 14 dni od dnia rozpoczęcia najmu.

Do umowy najmu w trybie okazjonalnym należy dołączyć:

  • oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu w terminie wskazanym w żądaniu,
  • wskazanie przez najemcę innego lokalu, w którym będzie mógł zamieszkać w przypadku wykonania egzekucji obowiązku opróżnienia lokalu,
  • oświadczenie właściciela lokalu lub osoby posiadającej tytuł prawny do lokalu o wyrażeniu zgody na zamieszkanie najemcy i osób z nim zamieszkujących w lokalu.

W związku z zawarciem umowy w tym trybie właściciel przede wszystkim uzyskuje szybki tryb opróżnienia lokalu po rozwiązaniu umowy. Jeżeli bowiem najemca dobrowolnie nie opróżnił lokalu, właściciel doręcza najemcy żądanie opróżnienia lokalu, sporządzone na piśmie opatrzonym urzędowo poświadczonym podpisem właściciela. W przypadku bezskutecznego upływu tego terminu, właściciel składa do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu. Eksmisja najemcy odbywa się bez wyroku sądowego i bez dostarczania najemcy innego lokalu, co znacznie upraszcza możliwość odzyskania lokalu przez wynajmującego. Właściciel może też podwyższać czynsz zgodnie z warunkami określonymi w umowie, a strony mogą samodzielnie ustalić zakres obowiązków w związku z zawartą umową najmu okazjonalnego.

konin mieszkania, nieruchomości - domy

nieruchomości, mieszkania konin, domy, mieszkania w koninie, działki, grunty, lokale konin, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

dom jednorodzinny w budownictwie

Powierzchnia biologicznie czynna - to grunt rodzimy oraz woda powierzchniowa na terenie działki budowlanej, a także 50% sumy powierzchni tarasów i stropodachów o powierzchni nie mniejszej niż 10 m2 urządzonych jako stałe trawniki lub kwietniki na podłożu zapewniającym im naturalną wegetację.

prawo i nieruchomość

Lokal - do lokalu (wspólne określenie dla lokalu mieszkalnego i użytkowego) mogą przynależeć, jako jego części składowe, pomieszczenia przynależne, zwłaszcza piwnica, strych, komórka, garaż. Nie ma przy tym znaczenia, czy pomieszczenia te przylegają bezpośrednio do lokalu, czy są położone w granicach nieruchomości gruntowej poza budynkiem, w którym wyodrębniono dany lokal. Lokal może być odrębną nieruchomością. Może stanowić odrębną własność (tzw. własność hipoteczną) lub przedmiot spółdzielczego prawa do lokalu (lokatorskiego lub własnościowego). Jeżeli lokal zostanie wyodrębniony jako własność hipoteczna, jej właściciel może swobodnie nim dysponować (wynająć, sprzedać, darować, przekazać spadkobiercom, poddać egzekucji). Przysługuje mu także udział w nieruchomości wspólnej (grunt oraz części budynku i urządzenia, które służą do wspólnego użytku). Udział ten jest obliczany jako stosunek powierzchni użytkowej lokalu wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi.

Budowa - realizowana jest na zlecenie inwestora (lub przez samego inwestora), który zobowiązany jest do zorganizowania procesu budowy, w tym między innymi do zapewnienia wykonywania i nadzoru nad wykonywaniem czynności związanych z realizacją budowy oraz nad prowadzonymi robotami, przez osoby uprawnione do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w wymaganym zakresie i specjalności - projektanta, kierownika budowy i ewentualnie kierownika robót oraz inspektora nadzoru inwestorskiego (w przypadku budów, dla których jest wymagane w przepisach prawa ustanowienie inspektora).

domy nieruchomości w ubezpieczeniach

sprzęt AGD - znajdujące się w miejscu ubezpieczenia kuchnie gazowe lub elektryczne, pralki, pralko-suszarki i elektryczne suszarki ubraniowe, chłodziarko-zamrażarki, zamrażarki lub zmywarki, które nie są wykorzystywane do pracy zarobkowej.

finanse: sprzedaż mieszkania, domu

Inflacja - Zjawisko monetarne wywołane szybszym przyrostem ilości pieniądza niż produkcji (obniżanie się siły nabywczej pieniądza). Konsekwencją tego jest, że na rynku obserwowany jest długotrwały wzrost średniego poziomu cen określonego tak zwanym koszykiem dóbr. W praktyce inflacja na rynku konsumpcyjnym jest inna niż inflacja na rynku zaopatrzeniowym i nieco inaczej wpływa na kondycję gospodarki. Przeciwieństwem inflacji jest deflacja. Korzystnym efektem niewielkiej inflacji może być ułatwienie renegocjacji realnej wartości niektórych cen oraz płac.

Hipoteka - Hipoteka jest podstawowym i najchętniej akceptowanym przez banki zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Jest to ograniczone prawo rzeczowe, które daje wierzycielowi (czyli np. bankowi) zabezpieczenie na nieruchomości na wypadek niespłacenia kredytu. Powstaje z chwilą dokonania wpisu w księdze wieczystej właściwej dla danej nieruchomości, a wygasa po spłaceniu kredytu. Hipoteką można obciążyć prawo własności nieruchomości (w tym także gruntów), spółdzielcze prawo do lokalu, prawo do użytkowania wieczystego, prawo do domu jednorodzinnego (w spółdzielni mieszkaniowej).

Konin Mieszkania Lokale © 2024

Eksmisja najemcy przez właściciela nieruchomości. Ceny najmu mieszkań i lokali. Prawa i obowiązki lokatorów mieszkań. Najem okazjonalny lokalu mieszkalnego. nieruchomości, mieszkania konin, domy, mieszkania w koninie, działki, grunty, lokale konin, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana